Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gliwickiej

O Gliwicach wiedzą, prawie, wszystko

Za nami finał jubileuszowej, 21. edycji konkursu Znam Gliwice i Ziemię Gliwicką. Najlepszy z wiedzy o naszym mieście okazał się Michał Jańta, reprezentant gospodarzy – Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11.

Nie obyło się bez niespodzianek. Palmę pierwszeństwa musiała oddać Martyna Pszonak, która dwukrotnie zajmowała najwyższe miejsce. Tym razem przed nią znaleźli się, oprócz wspomnianego Michała, który rok temu zdobył drugą nagrodę, również jej koleżanka z II LO – Karolina Anuszewska.

Na zwycięzcę czekała góra prezentów. Wśród nich roczny kurs języka obcego, niemieckiego lub angielskiego, ufundowany przez Szkołę Języków Obcych Britam, jednodniowa wycieczka od gliwickiego PTTK, wysokiej klasy bezprzewodowy głośnik do smartfona od firmy Dako.

Między innymi całoroczny kurs językowy w szkole Britam oraz bon o wartości 200 zł ufundowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gliwickiej wygrała Karolina Anuszewska. Ostatnia z laureatów, Martyna Pszonak, dostała m.in. markowe słuchawki do urządzeń mobilnych.

Wszyscy uczestnicy finałów otrzymali książki i inne nagrody związane z Gliwicami i Śląskiem, przygotowane przez Wydział Edukacji UM Gliwice, Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach, Muzeum w Gliwicach, PTTK, SPZG oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Głównym organizatorem konkursu są „Nowiny Gliwickie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *