Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gliwickiej

Jubileusz 65. lat „Nowin Gliwickich”

Drodzy Mieszkańcy i Przyjaciele Gliwic

Posiadanie profesjonalnego zespołu osób opisujących otaczającą nas rzeczywistość, to niezwykle istotny czynnik budowania tożsamości każdej społeczności. Szczególnie tej lokalnej, mieszkańców miasta, gminy czy powiatu. Dlatego bardzo pokrzepiającą informacją jest fakt, że właśnie u nas, w Gliwicach, mamy partnera, który współtworzy historię tej przestrzeni już od 65 lat.

Jesteśmy przede wszystkim dumni, że „Nowiny Gliwickie” świętują kolejne, okrągłe urodziny. To po ludzku miłe, że niezależnie od wichur politycznych czy zmian ekonomicznych i cyfrowych, nadal możemy się dzięki Wam cieszyć cotygodniową porcją rzetelnej wiedzy o tym co dzieje się tutaj – nie tylko w tzw. wielkiej polityce czy globalnej, światowej wiosce. „Nowiny” są źródłem informacji o sprawach dotyczących bezpośrednio naszych rodzin, domów, ulic, sklepów, szkół – najbliższego sąsiedztwa. Nie będzie nadużyciem, jeśli powiem, że mieszkańcy Gliwic są dzisiaj w części wychowani także dzięki informacjom, które ich dziadkowie, babcie czy rodzice odkrywali w kolejnych wydaniach tej gazety. I za to warto podziękować.
Ale dla Gliwic, miasta dynamicznego rozwoju, posiadającego solidną markę nie tylko na południu Polski, „Nowiny Gliwickie” to także ważny element lokalnego rynku. Oczywiście jako partner patrzący na ręce władzom, ale z drugiej strony godna zaufania instytucja, z którą warto współpracować. Silne media lokalne to przecież dzisiaj oznaka silnego organizmu miejskiego, a za taki Gliwice są dzisiaj uważane.
Cieszymy się, że te 65 lat wcale nie oznacza przejścia na emeryturę przez naszą gazetę. Wręcz odwrotnie, dzięki intensywnej pracy całego zespołu „Nowin”, rozwijane są w ramach redakcji nośniki internetowe, w tym media społecznościowe, z których wiadomości czerpią kolejne pokolenia mieszkańców.
Dlatego „Nowinom Gliwickim” życzymy kolejnych lat intensywnej współpracy z miastem i jego mieszkańcami – pisania naszej historii, która dziejąc się dzisiaj zapamiętana zostanie także dzięki Waszym piórom.

Kazimierz Szymański
Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gliwickiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *