Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gliwickiej

Z PREZYDENTEM O SPRAWACH GLIWIC

-Tym spotkaniem z władzami naszego miasta chcielibyśmy zainicjować cykl “ Z prezydentem o sprawach Gliwic” – tak przywitał zebranych prezes SPZG Kazimierz Szymański, w połowie maja podczas pierwszego z szeregu zaplanowanych posiedzeń, które zainicjowali i zorganizowali członkowie Stowarzyszenia. Ideą spotkań jest wymiana poglądów na temat bieżącej i przyszłej sytuacji przede wszystkim gospodarczej ,ale także kulturalnej, zdrowotnej i społecznej Gliwic.

Na pytania zaproszonych gości tj. przedstawicieli lokalnego biznesu/ m n.firm, banków rzemieślników/, stowarzyszeń miejskich i regionalnych, zrzeszeń , ekspertów z różnych dziedzin odpowiadał prezydent Gliwic Adam Neumann. Przedstawił sytuację gospodarczą Gliwic po pandemii, wyjaśnił zebranym, że wiele realizowanych projektów wymaga szeregu zgód co wydłuża często czas ich zakończenia, zarysował wizje rozwoju miasta. Natomiast lokalni biznesmeni podzielili się z prezydentem swoimi bolączkami i problemami.

Pierwsze spotkanie w takim gronie potwierdziło potrzebę wypracowania platformy wspólnych dyskusji, a także wspólnego rozwiązywania trudności dla dobra naszego miasta.

– Mam nadzieję, że sytuacja polityczna i gospodarcza pozwoli na kontynuowanie naszego pomysłu- powiedział K.Szymański. Planujemy kolejne zebranie pod koniec czerwca i myślę, że dzięki tym rozmowom wiele spraw nabierze innych kolorów, a szereg problemów mieszkańców Gliwic zostanie pozytywnie rozwiązanych – dodał na zakończenie prezes SPZG.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *