Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gliwickiej

Znamy już finalistów 25. edycji plebiscytu Człowiek Ziemi Gliwickiej 2021

Podczas gali w Arenie Gliwice uhonorowaliśmy statuetkami dr Wojciecha Czaplę ze Szpitala Miejskiego nr 4, Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach oraz senatora Zygmunta Frankiewicza, byłego prezydenta Gliwic.

W tym roku wyboru Gliwicjusza w kategorii indywidualnej i zespołowej dokonała 9-osobowa kapituła. W jej składzie znaleźli się laureaci poprzednich edycji plebiscytów, jego współorganizatorzy oraz przedstawiciele redakcji. Kapituła przyznała także szczególne wyróżnienie – Gliwicjusza 25-lecia, wybranego spośród wszystkich dotychczasowych Gliwicjuszy .

Gliwicjuszem 25-lecia został senator Zygmunt Frankiewicz, były prezydent Gliwic, laureat plebiscytu z 1997 roku. Senatora doceniono za wieloletnią pracę w samorządzie, współtworzenie instytucji mających znaczący wpływ na rozwój samorządności takich jak Związek Miast Polskich.

gliwice, fot.michal buksa

Nagrodę zbiorową w plebiscycie Człowiek Ziemi Gliwickiej 2021 otrzymał Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach za pionierskie transplantacje, nowatorskie terapie i badania kliniczne lokujące Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach wśród najlepszych europejskich i światowych ośrodków onkologicznych oraz stworzenie wzorowego modelu opieki i diagnostyki onkologicznej.

gliwice, fot.michal buksa

Nagrodę indywidualną i internatów kapituła przyznała dr. Wojciechowi Czapli, ordynatorowi oddziału internistycznego Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, za stworzenie i kierowanie, z poświęceniem, oddziałem covidowym w Szpitalu Miejskim nr 4, za empatię w podejściu do chorych, szacunek dla drugiego człowieka oraz bezwarunkowe oddanie lekarskiej powinności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *