Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Gliwickiej

Wyjazdowe zwycięstwo SPR Gliwice

W inauguracyjnym meczu nowego sezonu rozgrywek I ligi piłki ręcznej kobiet SPR Gliwice zwyciężył na wyjeździe TS MKS SAN Jarosław 33:24 (15:12).

Pierwsza bramkę zespół z Gliwic zdobył już w 1 minucie dzięki celnemu strzałowi Kostrzewskiej. Goście szybko wyrównali, ale za chwilę piękną bramkę znów strzeliła Kostrzewska.

Praktycznie przez prawie pierwszą połowę meczu grała była wyrówna, gliwiczanki najczęściej prowadziły jedną lub dwoma punktami. Dopiero pod koniec pierwszej części zdołały uciec rywalkom na kilka bramek.

W drugiej części gry przewaga zespołu z Gliwic była już wyraźna. W 46 minucie było 25:18, by za jedenaście minut 30:21.Końcowy wynik ustaliła ładnym strzałem Drażyk. Dobrze spisywała się defensywa z bramkarką Zizulewską. Na ostatnie 10 minut weszła druga golkiperka Mazurczyk, która także zaprezentowała wysokie umiejętności.

Gospodynie ani razu nie wyszły na prowadzenie. Dobrze to świadczy o gliwiczankach, które w pierwszym meczu zaprezentowały już niezłą formę oraz zaangażowanie i wolę walki.

Najwięcej bramek dla SPR Gliwice zdobyły: Drażyk 6 oraz Kostrzewska i Sermak po 5. Dodajmy, że Drażyk i Sermak to piłkarki, które przyszły z Imperium Katowice. Można wywnioskować, że zdołały szybko się zaaklimatyzować w gliwickim zespole.

Skład SPR Gliwice: Zizulewska, Mazurczyk, Drażyk 6, Golec, Klich, Kostrzewska 5, Łuczyk 4, Olejarczyk 1, Reichel 3, Sermak 5, Smodis 2, Walus 2, Wicik 2, Wojciechowska 2, Zalewska 1, Zwolenik

Trener: Marta Piorun.

Jednocześnie informujemy, że spotkanie SPR Gliwice z drużyną Koroną Handball Kielce, które miało się odbyć w Sośnicy w dniu 21 września br. zostało przełożone na inny termin (jeszcze nie ustalony) z uwagi na powołanie zawodniczek z Korony na zgrupowanie kadry narodowej.